MENÜ

Alüminyum Doğrama

Her türlü alüminyum, demir - çelik konstrüksiyon, metal doğrama kapı pencere imalatı yapmaktayız.Trabzon ve bölge şehirlerde alüminyum doğrama firmamız sektörel yenilikleri yakalamak ve müşterilerine kendi branşındaki diğer hizmet kollarında da ürünler sunmak için  sektördeki başarısı ve güvenilirliğini İnce Metal Mekanik olarak da perçinleyerek sizlere hizmet vermeye devam etmektedir.

Alüminyum doğrama, 6 metreye kadar uzunlukta yer alan farklı alüminyum profillerin kesilerek işlenmesi ve bu ürünlerin kapı, pencere, cam balkon sistemi olarak hayatımızda işlevsel bir yer alması işlemidir. Alüminyum doğrama ısı yalıtımlı ve ısı yalıtımsız olarak farklı şekillerde üretilebilmektedir. C60 yalıtımsız profiller, aldoks yalıtımsız profiller gibi farklı alüminyum profillerinden meydana gelmektedir. Günümüzde maliyeti biraz yüksek olduğu için genellikle evler dışında işyerlerinde tercih edilmektedir.

Alüminyumun en büyük rakibi ise uzun yıllardır PVC yani plastik kaplı doğramalar olmuştur. PVC’nin alüminyuma büyük bir rakip olmasının sebepleri arasında maliyetinin düşük olması yatmaktadır. Kısa süre içerisinde uygulanabilen PVC kaplamalar maliyeti de düşük olduğu için pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Fakat PVC’lerin alüminyum doğramalara göre pek çok dezavantajı olması ve sağlıksız bir üretimin ürünü olması alüminyumun hala tercih edilmesine sebep olmaktadır.

web tasarım : webzane