Turkish English Deutsch French Arabic Russian

Dikdörtgen Profil

Dikdörtgen Profil

  • Kaliteli Malzeme
  • Profesyonel Ekip
  • Yerli Üretim
  • Güvenli Alışveriş

Kutu profiller arasında yer alan dikdörtgen profiller, genel olarak paslanmaz çelik saçtan imal edilen, ortası boş, dayanıklı ve uzun ömürlü ürünlerdir. Bunlar özellikle inşaat alanında olmazsa olmaz yardımcılardan biri olarak kabul edilir. Sağlam ve uzun ömürlü ürünler olmasıyla çelik konstrüksiyon bulunan beton ya da çelik yapıların tamamında yer alır. Bu da canlı hayatının söz konusu olduğu mimari alanında kullanılabilecek kadar dayanıklı ve güvenilir ürünler olduğunu kanıtlar. Dikdörtgen profiller alüminyum, demir, çelik ya da daha birçok soğuk haddelenmiş bandın belirlenen ölçüler doğrultusunda katlanması ve kaynaklanmasıyla üretilir. Müşteri ihtiyaçlarına göre 4 metre ile 12 metre arasında uzunluklarda üretilen kalıplar çeşitli sıcak ve soğuk işlemlerin ardından sabitlenerek kullanıma uygun hale gelir. Kişiler daha agresif koşullarda kullanmak üzere çeşitli kaplama uygulamalarını tercih edebilir. Kalıbı tamamlanan ürün sıcak daldırma yöntemiyle galvanizlenerek ya da astar boya uygulanarak korozyona ve darbelere daha dirençli hale getirilebilir. Bu sayede inşaat alanından kimyasallarla temas edebileceği üretim tezgahlarına kadar kullanılabilir hale gelir.

Dikdörtgen Profil Özellikleri
 
Kutu profiller kare ve dikdörtgen şekilli olmak üzere birbirlerinden ayrılırlar. Kullanım alanları neredeyse aynı olan bu ürünler birden fazla ağırlık noktası sayesinde tonlarca ağırlığı taşıyabilecek kadar dayanıklı olması nedeniyle tercih edilir. Enine daha geniş olan dikdörtgen profiller birbirinden farklı uzun ve kısa kenarlarıyla ihtiyaç duyulan alana tam uyum sağlar. Dikdörtgen profil özellikleri arasında en önemlisi sağladığı yüksek direnç olur. Bu hem dışarıdan gelebilecek düşük ve yüksek darbelere hem de kimyasal yapısına etki eden ısı, ışık, nem, asit gibi etkenlere karşı gösterdiği dayanıklılıktır. Bunlar gıda üretim alanlarında dahi kullanılabilecek paslanmaz çeliklerin başında gelir. Dolayısıyla hem dayanıklılık açısından hem de sağlık açısından tercih edilen ürünler arasında yer alır. Dikdörtgen profil ölçüleri dünya standartlarına uygun olarak 0.70 mm ile 8.00 mm aralıklarında et kalınlıklarına sahip olur. Uzun, kısa kenarları ve boyları da standartlara uygun olarak üretilir. Ancak kullanıcı ihtiyaçlarına göre özel boyutlarda da üretilmesi mümkündür. Tüm boyutlar tercih edildiği kullanım alanlarında uzun ömürlü, dayanıklı ve sağlıklı ürünler olarak hizmet eder. Farklı boyutlarıyla küçük makine parçalarından birbiriyle uyumlu bir bütün oluşturacak inşaat alanına kadar tercih edilir.
 
Dikdörtgen Profil Kullanım Alanları
 
Dikdörtgen şekilli içi boş profiller vadettiği dayanıklılık ve uzun ömürlülük sayesinde özellikle mimarinin ayrılmaz bir parçası olur. Çelik konstrüksiyon bulunan tüm konut, konut dışı yapı, merkezler veya binalarda yer alır. Çevrenizde gördüğünüz alışveriş merkezleri, fabrikalar, depolar, statlar, hangarlar, konutlar gibi neredeyse tüm yapılarda kullanılır. Uygulamanın ardından belli aralıklarla tamir ya da bakımı mümkün olmayan özellikle beton yapılarda uzun ömürlü ve garanti veren bir iskeletin yardımcı unsurlarından biri olur. Dekoratif sütunlarda, çatılarda, kat iskeletlerinde yer alabileceği gibi doğrudan temas edilen tırabzan, korkuluk, çit gibi koruyucularda da kullanılır. Hafifliği ve kolay uygulanabilirliği sayesinde iş gücünden kar sağlarken projelerin kısa zamanda tamamlanmasına neden olur. Kaynaklanabilmesinin yanında üzerine delik ve çizikler açılabilmesi sayesinde farklı şekillerde de montajlanabilir. Dikdörtgen profil kullanım alanları arasında inşaat sektörünün yanında otomotiv sektörü, yedek parça imalatı, tarım ve ağır iş makinelerinin üretimi, çelik eşyaların üretimi, mobilya imalatı, üretim tezgahları, gıda işleme fabrikaları ve daha birçoğu yer alır. Dikdörtgen profil fiyatları ihtiyaç duyulan her alanda kullanılabilmesi için uygun aralıklarda olur. Üründe kullanılan hammadde, kimyasal bileşenler, boyutlar fiyatların belirlenmesindeki önemli etkenlerdir. Düşük bütçeyle yüksek kalite ve dayanıklılık sunması sayesinde her alanda tercih edilir. Projeleriniz ya da bireysel kullanımlarınız için ihtiyaç duyduğunuz miktarda ve farklı boyutlarda dikdörtgen profiller için her zaman zengin stoğuyla ihtiyacınız olduğunda sizlere yardımcı olur. Nerede olursanız olun iletişim bilgilerimiz aracılığıyla bize ulaşabilir, ihtiyacınız olan demir çelik ürünleri hemen sipariş verebilirsiniz.

Instagram
Instagram