Turkish English Deutsch French Arabic Russian

DKP Boru

DKP Boru

  • Kaliteli Malzeme
  • Profesyonel Ekip
  • Yerli Üretim
  • Güvenli Alışveriş

Dkp boru, sıcak haddelenmiş çelik malzemenin birtakım işlemlerden geçirildikten sonra elde edilen materyale verilmiş olan addır. Bu ürün son derece sağlamdır, yüksek dirence karşı dayanıklıdır ve sağlamlığı ile dikkat çeker.

Çok çeşitli bileşenlerle üretimi gerçekleştirilen dkp borular, pek çok farklı boyut ve ağırlığa sahiptir. Müşterilerin istek ve ihtiyacına göre tasarlanır ve üretilir. Dkp borular günümüzde çok farklı kullanım alanları spektrumuna sahiptir. Birçok alanda kullanılabilmesi özelliği sayesinde bu ürüne olan ihtiyaç ve arz da paralel olarak artar. Özellikle organize sanayi bölgelerinde, demir çelik fabrikalarında görülme olasılıkları çok fazladır.

Dkp boruların kullanım alanı sadece fabrikalarla sınırlı değildir. Dkp boru; yangın tesisatı ve yangın merdiveni yapımında, alt yapı çalışmalarında, inşaatlarda, iskele bölümlerinde ve parçalarında, demiryolu yapımında, sera, depo ve hangar tarzı yapılarda, tarım makinalarında, köprü ve her türlü korkuluk yapımında ve otomotiv sektöründe sıklıkla kullanılır.

DKP Boru Çeşitleri

Dkp boruların birden fazla çeşidi vardır. Hidrolik çelik çekme borular, fırınlanmış kütüğün haddelenmesi yoluyla kütüğün merkezine basınç uygulanması yoluyla meydana getirilir. Basınç uygulandıktan sonra sivri uçlu bir çubuk aracılığıyla kütük delinir ve boru kovanı meydana gelir. Bu borunun üretimi zor olduğu için maliyeti yüksektir.

Dkp boruların çeşitlerinden bir diğeri de sanayi borusu adı verilen çeşittir. Sanayi borusu pek çok farklı kalitede üretilebilen bir borudur. Bu boru çeşidinin sıcak ve soğuk olmak üzere farklı yöntemlerle haddelenmiş çeşitleri vardır. Bu boruda istenilen boyutlarda ve bileşenlerde üretilebilir. Bina iskelesi kurmada, kalıp sistemlerinde ve sulama sistemlerinin yapımında bu boru sıklıkla tercih edilir.

Instagram
Instagram