Turkish English Deutsch French Arabic Russian

Npu Demir

Npu Demir

  • Kaliteli Malzeme
  • Profesyonel Ekip
  • Yerli Üretim
  • Güvenli Alışveriş

NPU demirleri endüstriyel üretimlerin birçoğunda ya da yapı alanlarında özel olarak üretimi yapılan ürünler arasında yer almaktadır. NPU demirlerinin açılımı aslında doğrudan profil demir olarak bilinmektedir. NPU demirler makineler, binalar ve ağır yüklü otomotiv sektöründe yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Profillerin sıcak olarak haddelenme işlevi görmüş olan, korozyona karşı dayanıklı çelik üretimleri ile yapısal alanlarda kullanılırken; alüminyum çeşitleri ise doğrudan pencere ya da cam çerçeveler diyeceğimiz alanlar içerisinde kullanılmaktadır.

Demir çelik alanında geniş bir kullanıma sahip olan NPU demirler, İnce Metal tecrübesiyle üretilmekte olup, günümüz teknolojisiyle birleşen mühendislik bilgisiyle en iyi hizmet sizlere sağlanmaktadır.  NPU profil demir ya da demir olarak bilinen isimleriyle pek çok alanda kullanımı bulunan, birçok özelliğinden faydalanarak tahsis edilmesiyle beraber kullanım dayanıklılığı konusunda da en iyi şekilde fayda sağlamaktadır.

Belirli uyulan standartlar çerçevesinde sizlerde standart ebatlarda NPU profil demirlerine ulaşabilirsiniz. Firmamız tarafından üretilen bu ölçüler dışında özellikle istediğiniz ebatlar varsa, istediğiniz gibi üretilmektedir. İdeal ebatlar se 80 – 400 mm aralığında olup bu noktada müşterilerin özel isteklerine uygun şekilde de üretim sağlanabilmektedir.

NPU demirler bütün yapısal alanlar olarak sayılabilir alanların tümünde tamir işi, genel imalat gibi alanlar olmak üzere sıcak olarak haddelenmiş yapısal ürünler arasında yer almaktadır. Bu profil demirlerde harf şekli olarak U, C gibi şekillerde üretilen bu demirlere ait kullanım alanı olarak endüstriyel alanlar, tarım aletleri, nakliye ekipmanları, kamyon yatakları, römorklar ve daha pek çok farklı alanda tercih edilmektedir.

NPU Demiri Çeşitleri Nelerdir?

Projelerinizde yatay ve dikey seçeneklere yer ayırmak istiyorsanız C şekli veya U şekli olan çelik açılarda ilave güç ve sağlamlık elde edebilirsiniz. Bu çelik şekline uygun olan ekipmanlarla kaynak işleminizi gerçekleştirebilmek için NPU demirleri sizlere uygun alanı sunmaktadır. NPU demirlere kaynak yapılabilmesi, kesilmesi ve biçimlendirilebilmesi son derece kolaydır.

NPU demirlerinin taşıma kapasiteleri son derece yüksektir. NPU demirleri üreticileri arasında bulunan İnce Metal’i tercih ederek sizler de uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz NPU demirlere sahip olabilirsiniz. Deniz iskelelerinde de NPU demirleri yaygın olarak kullanılmaktadır. Şekli gereği kanal görevi gören NPU demirleri gemi yapımında da sıklıkla tercih edilmektedir.

Günümüz koşulları altında neredeyse tüm alanlarda ihtiyaçlara uygun şekilde NPU profil demiri kullanımı mümkün olmaktadır. İş gücü hafifletmek ve çok daha yeni nesil bir demir üretimi noktasında bu alanda kullanılan standart yapı demir malzemelerinin daha da dirençli ve güçlü bir yapı oluşumunda kullanılan NPU demiri çeşitleri bulunur. Bu anlamda binaların ve çelik konstrüksiyonların olduğu alanlarda, demir çelik sektöründe katlı binaların birçoğunda kullanılır.

Mukavemet aranan birbirinden farklı sektörlerde kullanımıyla beraber yedek parça sektörünün olduğu her alanda NPU demir çeşitleri görmek mümkündür. Ayrıca çelik konstrüksiyonların içerisinde de yine NPU demirleri kullanılır. Bu ve benzer alandaki ihtiyaçlara uygun şekilde yaygın kullanımı bulunmaktadır. Yaygın biçimde katlı bina ve iş yerlerinin yapımında da yine destek profillerinin kullanımı noktasında NPU demir modelleri kullanılmaktadır.

Benzer şekilde NPI demirler ise, NPU demir modellerinin doğrudan çift taraflısı olması halinde üretilmiş demir modelleridir. Yapı inşaat, sanayi tipi alanların birçoğunda genel olarak bu NPU profil demirleri küçük – büyük birçok alanda kullanılır

Farklı mobilyalarda yapısal ürün olarak kullanılan NPU demirleri ağır ekipmanların üretiminde de kullanılır. Geniş kullanım alanlarıyla dikkat çeken ve uzun yıllar boyunca kullanılabilecek olan NPU demirleri sayesinde sizler de çalışmalarınıza hız kazandırabilirsiniz. NPU demirleri ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz İnce Metal firmasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Instagram
Instagram