Turkish English Deutsch French Arabic Russian

Paslanmaz Sac

Paslanmaz Sac

  • Kaliteli Malzeme
  • Profesyonel Ekip
  • Yerli Üretim
  • Güvenli Alışveriş

Paslanmaz sac pek çok farklı sektörde tercih edilen, kendi arasında kalite çeşitlerine sahip olan bir malzemedir. Kullanım alanları olarak; mutfak eşyalarından beyaz eşyalara, inşaat sektörüne kadar pek çok farklı imalat sektöründe kullanılan ürünlerin imalatında paslanmaz sac tercih edilmektedir. Paslanmaz malzemenin kullanılacağı alan ve üretilecek ürüne göre tercih edilecek çeşidi farklılık göstermektedir. Bu nedenle paslanmaz  olarak ana malzemeleri 3 ayrı kategoriye ayırabiliriz.

Paslanmaz Sac Çeşitleri

Paslanmaz sac imal edildikleri hammadelerin farklılıkla ile aralarında ayrım göstermektedir. Ostenitik, ferritik ve martenzitik paslanmaz sac çeşitleridir.  İnce Metal firması olarak müşterilerimize ihtiyaçlarına en uygun paslanmaz sac çeşitleri sunmaktayız. Son derece kaliteli olan paslanmaz sac çeşitlerini uygun fiyatlı tekliflerimizi değerlendirerek kaliteli ürünlerimizden satın alarak tercih ettiğiniz alanda son derece konforlu bir şekilde kullanabilirsiniz.

Ostenitik Paslanmaz Sac

Ostenitik paslanmaz sac çeşidi piyasada en fazla alanda tercih edilen sac çeşidi diyebiliriz. Kullanım alanı oldukça geniş olan ostenitik saclar kendi içinde de kalite olarak sınıflara ayrılmaktadır.

Bu paslanmaz kalite sınıfları; 309, 310, 306, 316TI ve 304 gibi standartlarına göre adlandırılmaktadır.

Paslanmaz ürünlerde kendi kalite standartları arasında en çok tercih edilen 304 kalite paslanmaz sac diyebiliriz. Sahip olduğu avantajlı özellikler sayesinde imalat sektöründe pek çok alanda kullanıma uygundur. 304 kalite paslanmaz sacın sahip olduğu özellikler şunlardır:

- Korozyona karşı mükemmel derecede direnç göstermektedirler.

- Yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklılık gösterirken, düşük sıcaklıklarda ise etkin bir performans göstermesinden dolayı tercih edilir.

- Manyetik özelliği çok fazla düşüktür. Yalnızca tavlama yoluyla tersine çevrilmektedir.

Mutfak eşyaları, lavabolar, disketlerin metal bölümleri ve sıcak su kazanları kullanım alanlarına örnek gösterilebilir.  İnce Metal firmamızdan kalite standartlarına uygun paslanmaz çelik sac çeşitlerine kolayca ulaşabilirsiniz. Yüksek kaliteli malzemeleri sizlere sunan firmamız talebinize göre ihtiyacınız için en uygun ürünleri siz değerli müşterimiz için üretmektedir.

Ferritik Paslanmaz Sac

Ferritik paslanmaz çelikte diğer paslanmaz sac malzemelerindendir. Farklı kalite standartlarıyla çeşitleri bulunan ferritik paslanmaz çelik 409, 430Jl ve 430 adları ile sıralanabilir. Bilhassa 430 kalite standartlarına sahip olan ferritik paslanmaz saclar piyasada pek çok sıklıkla tercih edilen paslanmaz sac çeşididir. Ferritik paslanmaz sacın başlıca özellikleri aşağıdaki gibidir:

-  Yumuşak çeliklere benzer bir yapıya sahiptirler. Ancak korozyona karşı direnci çok yüksek olan bir türdür.

- Ferritik paslanmaz sac türünün kaynaklanabilir olması malzemeye olan talebin yüksekliğinde önemli bir önemli etkendir.

- Isıya karşı üstün dayanıklılık özelliği göstermektedir. Düşük ısıl genleşme oranına sahiptir.

Başlıca kullanım alanları arasında ise çamaşır makinası tamburu, inşaat malzemeleri, elektrikli aletler, elek, somun ve otomobil egzozları yer almaktadır.  İnce Metal firması olarak ferritik paslanmaz çeliklerde sizlere kaliteli malzemeleri en kolay şekilde ulaştırıyoruz. Oldukça değişik kullanım alanlarına sahip olan paslanmaz çelik sac çeşitlerine kolaylıkla ulaşmanızı sağlıyoruz.
 

Instagram
Instagram